Incir Kuru Nasil Yapilmali?

İncir kürü nedir ve incir kürü nasıl yapılır? soruları bugünlerde kadınların birbirine sorduğu soruların başında geliyor. Uzman doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından bir sağlık programında hamile kalmak isteyenler için verilen bu formül öyle başarılı oldu ki tüm kadınlar kısa süre içinde bu tarifi merak eder hale geldi. Önce sadece incir kürü ve kolay hamilelik hakkında bilgiler veren Dr. İbrahim Saraçoğlu kısa süre sonra bu formülü soğan kürü formülü ile daha etkili hale getirdi. İncir kürü ile hamile kalanlar da televizyon programlarına çıkınca formülün şöhreti gün geçtikçe arttı. Sadece hamileler için değil tüm kadınlar için çok faydalı olan incir kürü ve soğan kürü hamile kadınlar için ise özel bir etki yaratıyor.

incir
İncir Kürü Tarifi
İncir kürü formülü kuru incirlerin sıcak suda 15 dakika kadar haşlanması üzerine kurulu bir formül. Her gün taze hazırlanarak 21 gün boyunca bu formülden kalan su 1 günü geçirmemek üzere tüketiliyor.

7-8 tane kuru incir, yarım litre suda 5-10 dakika haşlanacak. Daha sonra süzülüp suyu 1 gün içinde tüketilecek (İncirlerin yenmesine gerek yok).

Bu kürün daha etkili olması için, bu küre başlamadan önce 15 gün süreyle soğan kürü uygulanması gerekiyormuş.

Soğan Kürü Tarifi
Soğan kürüne ise incir küründen 15 önce başlanıyor ve soğanlar sumak ile her gün 1 adet olmak üzere yeniyor. Tarif kolay hamilelik için en etkili formül olarak biliniyor.

Her gün yumurta büyüklüğünde bir kuru soğan, üzerine 2-3 çay kaşığı sumak eklerek yenilecek. 15 gün bu kürü uyguladıktan sonra incir kürüne başlanabilir.

Hiç yorum yok: