Gebe Kalma Donemi

Planlı hamileliklerin ön planda olduğu şu günlerde bilinçli anne adaylarının sayıcıda hızla artmakta. Kendisi için doğru zamanın geldiğine inanan kadınlar hamile kalmak istediği dönemler konusunda bilgilenerek diledikleri zaman periyotlara hamileliklerini denk getirebiliyorlar. Hamileliği gerçekleştirecek ve destekleyecek koşullara dikkat ederek bebek hayalinize bir an evvel kavuşabilirsiniz.

Gebe Kalmak
Gebe kalma riskini arttıran zaman aralıklarından önce uzmanlar öncelikle kadının yaşı üzerinde yoğunlaşırlar. Yaşın ilerlemesiyle birlikte azalan doğurganlık üzerinde daha çok duran uzmanlar kişiye göre ayrı planlar çıkarabiliyorlar. Hamilelik dönemi öncesinde ki hazırlık evresinin oldukça önemli olduğu savunulan gerçeklerden biri.

Gebe kalmanızın en yoğun olduğu dönem hesapları regl tarihinize göre hesaplanıyor. Âdetinizin başladığı gün 1. gün olarak kabul ediliyor. 28 Günde bir âdeti regli gerçekleşen kadının başlangıç gününden itibaren 13 ve 15. günleri arasında yumurtlama maksimum seviyeye ulaşılıyor. Tüm bu süreçlere girmeden önce kadının yumurtlama sürecini hızını ve düzenini kan testleriyle baktırması gerekir.

Jinekologların yumurtlama zamanını izlemek için kullandığı yöntem ise LH düzeyinin tespitidir. Tüm bu yöntemlerin beraberinde hayatınızdaki bir takım alışkanlıkları edinerek de bu süreci hızlandırabilirsiniz. Düzenli beslenerek, alkol ve sigara gibi doğurganlığı azaltıcı etkisi kanıtlanan maddelerden uzak durarak, düzenli spor yaparak ve stresten uzak durarak bu güzel hayalinize en önemli katkıyı siz sağlamış olacaksınız.

Hiç yorum yok: